Ordu Cad. Öğretmenevleri Mh. Göksel Sk. Şeyda Apt. Altı 2/C Şahinbey - Gaziantep
trende
Oluk Bakımı
“Bina Oluk Bakımı, Oluk Değiştirme, Oluk Tamiri Takma İşlemleri İçin Sizlere Vinçle Sepetle ve Endüstriyel İple erişim Dağcılık seçenekleri ile hizmet veriyoruz ”

Gaziantep Çatı Oluk Tamiri

Gaziantep çatı oluk tamiri yaptırılacağı zaman mutlaka bünyesinde uzman personeli barındıran firmalardan hizmet alınmalıdır. Sektörde İstanbul’da çatı oluk tamiri yapan çok sayıda firma bulunmaktadır ancak hepsinin kusursuz bir hizmet verdiğini söylemek zordur. Firmamız, Gaziantep çatı oluk tamiri işlemlerini profesyonel ekipleri ve en son teknoloji ile geliştirilmiş cihazları ile yapmaktadır. Çatı olukları, çatıların uç noktasında bulunan, çatı örtüsünden akan kar ve yağmur sularının borularla tahliyesini sağlayan elemanlardır. Çatı olukları, havada uçuşan maddelerin kar ve yağmur suları ile birleşmesi sonucu tıkanmaktadır. Özellikle üstü açık olan çatı oluklarının kısa zaman içinde çamurla dolması söz konusudur. Hatta temizlik yapılmadığında bu oluklarda kuşların taşıdığı bitki tohumlarının içine düşmesi nedeniyle çimlenme bile görülebilmektedir. Bu nedenle gerek açık gerekse kapalı olsun çatı oluklarının belli dönemlerde temizlenmesi şarttır. Firmamız, temizlik işlemini kusursuz olarak yapmaktadır.

Çatı oluklarının bakım ve onarımlarının savsaklanması, bir süre sonra önemli sorunların ortaya çıkmasına neden olmakta, buralardan sızan su binaya zarar verebilmektedir. Bunun sonucunda da büyük masrafların ortaya çıkması kaçınılmaz olmaktadır. Çatı olukları PVC malzemelerden yapıldığı gibi metal ya da polimer malzemeden de imal edilmektedir. Bu maddelerden üretilen oluklar, sıcak ve soğukta ısının etkisi ile büzüşüp genleşmektedir. Bu durumda da bir süre sonra çatlaklar meydana gelmektedir. Öte yandan ek yerlerindeki malzemenin yıpranması nedeniyle de çatı oluklarında kopmaların görülmesi kaçınılmazdır. Bu durumun savsaklanması, kopma ya da düşme gibi riskleri ortaya çıkarmaktadır. Özellikle şiddetli yağmurların olduğu dönemlerde çatı oluklarında hasar varsa su sızıntısının görülmesi kaçınılmazdır. Hazarlı çatı olukları çatının altına da su sızıntısına neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda Gaziantep çatı oluk tamiri yapan firmamızla iletişim kurulabilmektedir.

Çatı oluk tamiri, çatıların en uç bölümünde yapıldığı için riskli bir uygulamadır. Firmaların gerekli iş güvenliğini alması gereklidir. Bunun yanı sıra işlemde çatının da zarar görmemesine dikkat edilmelidir. Bu nedenle teknik altyapısı güçlü, uzman kadroya sahip olan firmalardan hizmet alınmalıdır. Gaziantep çatı oluk tamiri yapan firmamız, güçlü altyapısı, eğitimli, deneyimli ve donanımlı personeli ile İstanbul’un her bölgesine hizmet vermektedir.   Çatı olukları, çatıların en uç kısmında bulunan ve çatı örtüsünden akan suların birikerek borular aracılığı ile tahliyesini sağlayan çatı elemanlarıdır. Zaman içinde yağmur, kar, rüzgar ve havada uçuşan çeşitli maddeler sebebiyle zarar gören çatı oluklarının düzenli olarak bakım ve onarımlarının yapılması gerekir. Özellikle üstü açık çatı oluklarının birkaç yılda bir sorun çıkarması normaldir. Çatı oluklarının bakım ve tamirlerinin ihmal edilmesi bir süre sonra ciddi sorunlara yol açacak, bina duvarlarına veya çatı altına sızan sular sebebiyle binanız zarar görmeye başlayacaktır. İhmal ile sarf edilmeyen para sorunun büyümesi ile katlanacak ve çok daha ciddi rakamlara ulaşacaktır.

Metal veya polimer malzemeden yapılan çatı olukları sıcak ve soğukta ısının etkisi ile büzüşüp genleştiği için bir süre sonra çatlaklar oluşmaya başlar. Diğer yandan ek yerlerindeki malzemenin yıpranması sebebiyle çatı oluklarında kopmalar meydana gelir. Bu durumun ihmali halinde kopma ve düşme dahi yaşanabilir. Şiddetli yağmurların görüldüğü bölgelerde çatı oluklarının hasarlı olması özellikle su sızıntısına sebep olur. Bina duvarlarının rutubetlenmesi yanında evlerin camlarının da sürekli kirlenmesi can sıkıcı olacaktır. Ayrıca sorunlu çatı olukları çatı altına da su sızıntısı yapacağı için çok daha ciddi sorunlar yaratır.

Çatı oluk tamiri çatıların en uç kısmında gerçekleştirilen bir iştir. Bu sebeple işi yapan ustaların iş güvenliği konusunda tecrübeli ve gerekli ekipmana sahip olması şarttır. Riskli ve zor bir uygulama olan çatı oluk tamiri aynı zamanda çatıya zarar vermeden yapılmalıdır. Olukları tamir ederken çatıya zarar vermemek için özen gösterilmemesi iş sahibine ekstra tamir masrafı yaratacaktır.

Çatı oluk tamiri işinde en iyi hizmeti en uygun fiyata almak konusunda arayışınız varsa bize ulaşmanız yeterli. Çatı oluklarınızın yenilenmesi, tamiri hatta sıfırdan çatı oluğu yapımı konusunda verdiğimiz hizmetlerimiz yanında ürün çeşitliliğimiz ve teknik ekipmanımız ile çatı konusunda uzmanlaşmış kadromuz daima hizmetinizdedir. İyi hizmeti ekonomik koşullarda almak ve uzun yıllar her türlü çatı probleminizde arayabileceğiniz bir dosta sahip olmak isterseniz 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: